Strona główna Wishlista Recenzje

wtorek, 4 października 2011

RECENZJA OLIWEK DO CIAŁA (Hipp-Bambino-Ziaja)

Dziś recenzja oliwek do ciała. Na tapetę bierzemy trzy...
1. Hipp - oliwka pielęgnacyjna
2. Bambino - z witaminą F
3. Ziaja - do masażu relaksująca








 OLIWKA HiPP :



  






Nazwa oliwki
Hipp – oliwka pielęgnacyjna
Bambino
Ziaja – oliwka do masażu regenerująca
Od producenta
zawiera ekologiczny olejek migdałowy BIO , bez substancji konserwujących oraz olejków wterycznych.

opis producenta: zawiera tylko naturalne olejki - w tym olejek migdałowy BIO- co sprawia, że jest szczególnie wartościowa. Oliwka służy do pielęgnacji skóry, łagodnego oczyszczania okolica pieluszkowych oraz masażu niemowląt. Również do pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry osób dorosłych : po kąpieli nanieść oliwkę na wilgotną skórę i rozsmarować.
Oliwka pielęgnacyjna jest szczególnie łagodnym produktem polecanym do codziennej pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry niemowląt i dzieci. Oliwka jest produkowana w oparciu o wysokogatunkowy olej roślinny z dodatkiem stabilizowanych Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (wit. F) , dlatego skutecznie chroni delikatną skórę przed podrażnieniem  i przesuszeniem oraz sprawia , że jest odpowiednio nawilżona i natłuszczona.
Relaksująca oliwka do masażu ciała polecana do codziennego stosowania, również w gabinetach kosmetycznych, fizykoterapeutycznych i w salonach SPA – szczególnie w zabiegach regenerujących i po intensywnym opalaniu.
-doskonale zmiękcza i regeneruje naskórek
-utrzymuje elastyczność na poziomie młodej skóry
-ujędrnia i działa pomocniczo w redukcji cellulitu
-daje przyjemne uczucie kojącego relaksu
-zapewnia wygodne przeprowadzenie zabiegu masażu
-nie plami bielizny i jest wydajna w użyciu
-zawiera korzenno-cedrową kompozycję zapachową
SKŁAD
Helianthus Annuus Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Tocopherol, Parfum.
Glycine Soja, Paraffinum Liquidum, Parfum, Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linolenate, Ethylparaben, Propylene Glycol, BHA, Propyl Gallate, Citric Acid.
 Paraffinum Liquidum ( Mineral Oil), Octyldodecanol*, Oxidized Corn Oil, Olea Europonea (Olive) Fruit Oil*, Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linolenate, Tocopheryl Acetate, Parfum (Fragrance), Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Metylpropional, Linalool, Liminene, Coumarin
*surowiec zaaprobowany przez ECOCERT
KONSYSTENCJA
Dość płynna , bardziej w stronę wodnistej.
Płynna, Nieco bardziej gęsta niż Hipp (ale naprawdę niewiele)
Bardzo płynna , wodnista
OPAKOWANIE
Pojemność 200 ml, buteleczka nie sprawia trudności podczas aplikacji, produkt ‘wychodzi’ bardzo dobrze. Poprzez matową butelkę- nie jest ona oblepiona oliwką.
Pojemność 300 ml, butelka plastikowa, niestety łapie wszystko , klei się, czego niestety bardzo nie lubię, jest potłuszczona.
Pojemność  500 ml, butelka rewelacja, pompka ułatwia aplikację, nic nie jest naoliwkowane i poklejone.
ZAPACH
Bardzo delikatny, nie nachalny, przyjemny
Przyjemny, długo się utrzymuje, wyczuwalny nawet po nocy
Zupełnie inny niż poprzednie, ale nie jest natarczywy ani nachalny, znika jakiś czas po aplikacji
DZIAŁANIE
Efekty łagodzenia i nawilżenia utrzymują się dość długo. Wyczuwalne nawet następnego dnia po aplikacji produktu
Dość dobre działanie, ale rano po użyciu mam wrażenie że skóra jest nieco przesuszona. Efekt po zastosowaniu jest ok, natomiast krótkotrwały. Pozostawia lepką klejącą warstwe
Skóra jest nawilżona i odbudowana. Wchłania się naprawdę szybko, nie pozostawia lepkiej warstwy
CENA
Ok 12 zł (Rossmann)
Ok 11 zł (Biedronka)

MOJA OCENA (1-5)
5
3
4





 

OLIWKA BAMBINO :


















OLIWKA ZIAJA











SKŁAD OPIS:
ad 1 :
- Helianthus Annuus Seed Oil  -  olej słonecznikowy, jeden ze szczególnie korzystnych dla cery olejów, zawiera wysoki procent kwasu linolenowego. Nadaje się do każdego rodzaju skóry. Bywa używany jako olej bazowy, ale także jako składnik aktywny.

- Prunus Amygdalus Dulcis Oil - – olej ze słodkich migdałów, cechuje się łagodnością, jest bardzo dobrze tolerowany, stąd często używany w kosmetykach dla niemowląt. Olej migdałowy jest bardzo dobrym zmiękczaczem, łatwo się wchłania, dobrze wygładza skórę.

- Tocopherol - witamina E i jej derywaty (INCI Tocopheryl*). Najlepiej poznany antyoksydant, bierze udział w wielu procesach skórnych, m.in. uczestniczy w regeneracji witaminy C. Tokoferol jest witamina rozpuszczalną w tłuszczach, jest też stabilny. Bywa używany – nie tylko w kosmetyce – jako środek konserwujący, dodatek witaminy E chroni np. tłuszcze przed jełczeniem. Inną często używaną formą jest octan witaminy E (INCI Tocopheryl Acetate), jest on jednak mniej skuteczny. Korzystne dla skóry stężenie wit. E wynosi 1-2%. Skóra sucha toleruje także wyższe stężenia. Witamina E i jej octan są powszechnie używane w kosmetykach.
-Parfum - 

 
ad 2. 
- Glycine Soja -  Glycine Soja (Oil) – olej sojowy, tani w pozyskiwaniu, łagodny. Stosowany w kosmetyce jako olej bazowy.

- Paraffinum Liquidum płynna parafina jest składnikiem bardzo często używanym w kosmetyce, jest lżejsza od swojej siostry wazeliny, mniej nabłyszcza skórę i się nie klei. Płynna parafina pozostawia skórę miękką i jedwabistą. Jest obojętna chemicznie i nie wywołuje podrażnień ani alergii. Sama w sobie nie ma żadnych wartości odżywczych, za to świetne natłuszczające i ochronne. W zależności od frakcji można wyróżnić parafinę lekką (legere, White Mineral Oil).

- Parfum

- Ethyl Linoleate-  Ethyl Linoleate, Ethyl Linolenate, Ethyl Oleate-witamina F-to zespół nienasyconych kwasów tłuszczowych, działanie odżywcze

- Propylene Glycol - propylenowy (INCI Propylene Glycol). Alkohole o właściwościach nawilżających podobnych do gliceryny (w przeciwieństwie do niej nie są jednak lepkie), stosowane także jako rozpuszczalniki innych substancji (np. alantoiny), zwiększają przenikanie przez skórę, ponadto obniżają temperaturę zamarzania, stąd stosowane są w bardzo wielu tonikach i mleczkach. Glikol propylenowy jest stosunkowo tani, glikol butylenowy nieco droższy. Oba mają nienajlepszą opinię, gdyż są również stosowane na skalę przemysłową właśnie jako rozpuszczalniki i obniżacze temp. zamarzania cieczy.

- BHA - kwasy   regulują odnowę komórkową skóry usuwając zbędną warstwę rogową komórek naskórka
 działają przeciwzapalne i antybakteryjnie, sprzyjają więc procesowi gojenia się wyprysków i podrażnień

- Propyl Gallate
- Citric Acid - kwas cytrynowy-naturalny konserwant, regulator pH

ad 3. 
-  Paraffinum Liquidum ( Mineral Oil)  - ( jak wyżej)

- Octyldodecanol* - Emulgator, lubricant, emolient, solubizer, czynnik natłuszczający stosowany w maściach, kremach,mleczkach i wyrobach toaletowych

- Oxidized Corn Oil -
- Olea Europonea (Olive) Fruit Oil*, - olej z oliwki europejskiej-odżywia nawilża

- Ethyl Linoleate, Ethyl Oleate, Ethyl Linolenate  ( jak wyżej)

- Tocopheryl Acetate - wit.E - nawilża, odbudowuje

- Parfum (Fragrance
 - Hexyl Cinnamal - substancja zapachowa

- Butylphenyl Metylpropional - substancja zapachowa, może powodować podrażnienia

- Linalool, komponent zapachowy o potencjalnych właściwościach podrażniających

-  Liminene - -zapach
-Coumarin    

 pomocne strony : tutaj  i tu  oraz tu
Jak widać powyżej najgorszy skład prezentuje Ziaja, dalej plasuje się Bambino, natomiast pierwsze miejsce przypada Hipp.



 
MOJA OPINIA:

ad 1. Rewelacja! Oliwka wydajna, delikatna, dość wolno się wchłania ale mi to wcale nie przeszkadza, łatwo rozprowadza się po ciele, skóra jest nawilżona i efekt można czuć następnego dnia. Ja używam jej po kąpieli, po depilacji - świetnie regeneruje skórę i nawilża. Bardzo polecam.

ad 2. Stosowałam ją przez wiele lat, dopóki nie polecono mi Hipp . Zostawia klejącą warstwę, działa raczej doraźnie niż długotrwało. Bardzo suchą skórę wysuszy jeszcze bardziej.. Opakowanie również bez rewelacji. Skład wiele pozostawia do życzenia. Nie polecam.

ad 3. Fajna butelka, ułatwia aplikację, szybko się wchłania, działa jak należy. Nie pozostawia tłustego filmu na skórze. Ale ten skład to masakra jakaś! Producent wiele obiecuje hm... Może powiem z czym się zgodzę:
- zmiękcza i regeneruje naskórek
-daje uczucie kojącego relaksu
- wygodne przeprowadzenie masażu
- nie plami bielizny i jest wydajna

Uf jak ktoś dobrnął do końca - to niezmiernie się cieszę . 
Używałyście którąś z wyżej wymienionych? Co uważacie? 

Buziaki 
M. 

10 komentarzy:

  1. używam obecnie Ziai tylko witaminowej wersji i bardzo ją lubię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ja mam oliwkę Bambino i jestem z niej bardzo zadowolona, do tego stopnia, że chyba przestane stosować balsamy do ciała, tylko oliwki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja mam bambino i też mnie troche przesusza ;/ ziaja kusi pompeczką :)
    Fajnie, że przeanalizowałaś składy!

    OdpowiedzUsuń
  4. lubię hipp, ale wypróbowałabym tę do masażu ziaja. może sprawdziłaby się na dzień?

    OdpowiedzUsuń
  5. Używałam i bardzo lubię Hipp. Miałam także Nivea, ale nie zyskała mojej sympatii tak, jak wcześniej wspomniany hipp. ;)

    OdpowiedzUsuń
  6. Ja uwielbiam Hipp i Babydream :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Nie lubię oliwek :) Uwielbiam tylko ich zapach ale konsystencja i ta tłustość na skórze to coś okropnego. Nie lubię się lepić :PP

    OdpowiedzUsuń
  8. nie lubię oliwek, ale pewnie trzeba będzie co jakiś czas się przemęczyć - sezon grzewczy rozpoczęty, więc moja skóra już za jakiś czas zacznie si dopominać porządnego nawilżenia. spróbuję na razie uśpić jej czujność jakimś olejkiem pod prysznic :)

    OdpowiedzUsuń
  9. Anonimowy21:30

    Kapitalny i ciekawy post, narobiłaś się w jego tworzeniu. Uwielbiam czytać o oliwkach do ciała. Mam oliwke hipp. Jest cudowna. A teraz z racji tego, że mi się kończy zamierzam kupic następne :) A dzięki Twojemu postowi wreszcie wiem jakie są oliwki bambino i ziaja:) Dziekuje!!!

    OdpowiedzUsuń
  10. Na Bambino bym się nie zdecydowała, Hippa mam ale szału ze skórą nie robi, bardziej się w moim przypadku do oleowania włosów nadaje.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdy komentarz, sprawia mi on ogromną radość :)